Termal Spa - FT Lotus

The Cappa

FT LOTUS TERMAL SPA OTEL
Termal Spa

Menemen’de, 11.000 m2’lik bir alana kurulan merkezimiz yeşil, mavi, mor, turuncu ve beyaz renklerle ayrılmış 5 kattan oluşmaktadır. Her katın rengi farklı bir amaca ve farklı gruplara hitap etmektedir.

Kadınlara ve erkeklere özel bölümlerin yanı sıra ortak kullanım alanları ile beraber lezzetli yiyecek ve içecekler sunan kafe restoranımızla hizmetinizdeyiz. Tesis içerisinde bulunan termal havuzlar, termal jakuziler, Türk hamamı, sauna, buhar odası, kar çeşmesi ve dinlenme alanlarıyla; siz değerli misafirlerimize hizmet vermekteyiz.

Rezervasyon

444 0 854

SİZE ÖZEL KAMPANYALARDAN FAYDALANMAK İÇİN HEMEN YERİNİZİ AYIRIN!

Rezervasyon

444 0 854
FT Lotus Lıfe

Rezervasyon Formu

Rezervasyonlar sadece FT Lotus Thermal SPA içindir. FT Lotus Hotel çok yakında hizmetinizde.

Termal Havuz

Merkezimizde termal suyun nimetlerinden maksimum faydalanmanız için, oturma alanlarında sırt ve ayak masajı imkanına sahip 120 m2 büyüklüğünde bir termal havuzumuz bulunuyor. Sauna, buhar odası, hamam gibi sıcak bölümlerin kullanılmasından sonra yüzmenizi önerdiğimiz termal su havuzumuzda, dinlenmenin, rahatlamanın, yenilenmenin yarattığı iyilik hissiyle huzur ve mutluluk duyarsınız.

Termal Jakuzi

Merkezimizdeki iki adet termal jakuzi bulunmaktadır. Vücudunuza hidroterapi etkisi sağlayan, bir nevi Spa masajı yapan jakuzilerimizle kaslarınız yumuşar, tüm bedeniniz dinlenir. Kemik ve eklem ağrılarınızın hafiflediğini, vücudunuzun zindelik kazanıp canlandığını farkedersiniz.

Türk Hamamı

Türk hamamı, kültürümüzde özel bir yere sahiptir; sadece bir yıkanma yeri değil, daha çok sağlık, sosyal ve kültürel etkinliklerin yaşandığı bir merkezdir. “Yıkanma, arınma ve şifa bulmaya mahsus yer” olarak tanımlanır. Günümüzde, daha çok temizlik, sağlık ve güzellik amacıyla kullanılan hamamı, FT Lotus Life bir adım öteye taşıyor. Geleneksel anlayışımızı termal suyun şifalı etkisiyle birleştirerek Türk hamamı kültürünü, kalitesi ve tarzıyla hak ettiği değerde yaşatıyor.

Sauna

Merkezimizde ruhsal ve bedensel iyiliğiniz için saunalar hazırladık. Ortalama sıcaklığı 60 - 90°C olan saunalarımızda terleyerek, bedeninize zarar veren toksinlerden arınabilir, vücudunuzun hastalıklara karşı direnç kazanmasını sağlayabilirsiniz. Cilt bakımınıza destek olan, sauna, stresinizi de azaltır. Bütün kaslarınızın gevşediğini ve yenilendiğinizi hissedersiniz.

Buhar Odası

Merkezimizdeki buhar odalarında tüm bedeniniz yeniden nefes alır. Odadaki nem oranının yüksekliği sayesinde gözenekleriniz açılır, vücudunuzdaki toksinler atılırken sıvı kaybına uğramazsınız. Üst solunum yollarınız rahatlar, sağlıklı bir egzersiz programı yanında kullanırsanız kalori kaybetmenize de yardımcı olur.

Kar Çeşmesi

Merkezimizde size, sağlık ve güzelliği bir arada sunuyoruz. Hamam ve sauna sonrası vücudunuzu karla ovabileceğiniz kar çeşmeleri, cildinizin sıkılaşmasını, pürüzsüz görünmesini sağlar. Hastalıklara karşı direncinizi artırır.

Dinlenme Alanları

FT Lotus Life Spa’da ıslak alanlardan faydalandıktan sonra, evinizin konforundaki dinlenme alanlarımızda; içeceğinizi yudumlayarak dinlenmenin keyfine varabilirsiniz.

Sık Sorulanlar
Spa Özellikleri
 • SPA'ya Ulaşın
  Please arrive at The Spa 15 minutes prior to your scheduled treatment and enjoy the calm and serenity of The Spa atmosphere. Arriving late makes it necessary to curtail the time for your treatment.
 • Özel Eşyalarınızın Güvenliği
  Kindly refrain from using your mobile phone in The Spa premises. Please keep your mobile phone on silent mode at all times.
 • Çocuklar
  We provide a secure place for your personal items inside The Spa complex. However, we do not accept liability for loss or damage. We recommend valuable items are stored inside the safe located in your hotel room/suite.
 • Sigara Kullanımı
  Please communicate health conditions such as high blood pressure and allergies, as well as pregnancy or any health-related concerns you may have when making your appointment. We do not recommend the consumption of alcohol before or directly after spa treatments or before using any facilities in the Spa and Health Club.
 • Engelli dostu otel spa hizmeti
  The minimum age for entry to The Spa, The Health Club and the hydrothermal facilities is 16 years of age. Children under the age of 16 may use the hotel pool if they are accompanied by a parent/adult.
Bizim için ne düşünüyorsunuz ?

Müşteri Yorumları